Унгарци чакат Литекс във втория кръг на Лига Европа

снимка: pfclitex.com

Унгарският Дьошгьор разгроми с 4:1 малтийците от Биркиркара във срещата реванш от първия предварителен кръг на Лига Европа и след общ резултат 6:2 чакат Литекс в следващия етап.

"Оранжевите" трябва да елиминират молдовския Верис (Кишинев) след 0:0 в първия мач и отложен двубой днес заради лошо време.

Малтийците разочароваха феновете си, които очакваха много повече от тях след минимална загуба с 1:2 преди седмица в Дебрецен. Но треньорът им Пол Замит не можеше да разчита заради контузии и наказания на трима основни играчи, двама от които национали, посочва БТА. Това са Гарет Шиберас и Зак Мускат, както и на бразилеца Матеус Биси да Силва.

Унгарците доминираха от самото начало, но стигнаха до доста странен първи гол. Акош Елек откри резултата в 30-ата минута, преодолявайки испанския вратар на домакините Адриан Мурсия от много малък ъгъл. Но минута преди края на първата част Пол Фенек подаде на Райън Каменцули сам срещу вратаря Антол и той не сгреши за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на отбора от Рицарския остров, но удари на Пол Фенек и Лейтън Грек бяха спасени от вратаря Антол. В 62-ата минута отново пасивна игра на вратаря Мурсия стана причина Сенад Хушич да го изненада и да изведе унгарците наперд- 1:2.

Този гол тотално деморализира Биркиркара, които се нуждаеха от три попадения, за да продължат напред. Давид Барци ги довърши само три минути по-късно след дълго подаване на Андраш Гостони.

Все пак "жълто-червените" от Биркиркара имаха две възможности да се върнат в мача, които бяха пропуснати от Каменцули и Терънс Вела, а вместо тона Лазар Мариянович оформи крайното 1:4 в добавеното време на срещата.