Украйна разгроми Естония в контрола

Националният отбор на Украйна постигна изразителна победа с 4:0 над Естония в приятелска среща, играна на стадион "Куфщайн Арена" в Австрия. Двубоят е част от подготовката на украинците, които заедно с Полша са съдомакини на започващото на 8 юни Европейско първенство.

Възпитаниците на Олег Блохин показаха чудесна форма, като не оставиха никакви шансове на естонците, за да се поздравят съвсем заслужено с категоричен успех.

Украйна реши мача още в първите 45 минути, след като до почивката поведе с 3:0. Резултатът откри Ангрий Ярмоленко още в 9-ата минута, а Олег Гусев удвои в 34-ата след точно изпълнена дузпа.

Резултатът придоби класическо изражение след 41 минути игра, когато точен бе Андрий Воронин. Крайното 4:0 оформи влезлият като резерва Артьом Милевски в 50-ата минута.

Първият мач на Украйна на Евро 2012 е на 11 юни срещу Швеция, а освен скандинавците, в групата на съдомакините са още отборите на Англия и Франция.