Украинци нанесоха първа загуба на Левски в Анталия

Отборът на Левски записа загуба във втората си контрола на подготвителния лагер в Анталия, след като днес "сините" допуснаха поражение с 1:2 от украинския Таврия. След като преди няколко дни българите записаха престижно реми 1:1 с руския колос Рубин Казан, днес момчетата на Николай Костов отстъпиха на наглед по-скромния си съперник. И трите гола в мача паднаха в последните 15 минути, като точен за Левски бе Дарко Тасевски от дузпа. Наказателният удар пък бе изработен от 15-годишния талант Антонио Вутов, който се бе появил в игра минути по-рано.

Наставникът на "сините" Николай Костов стартира с Божидар Митрев под рамката на вратата, докато в отбрана пред него бяха наредени Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грийн, Александър Башлиев и новото попълнение Нуно Пинто. Капитанът Христо Йовов и Владимир Гаджев съставляваха гръбнака на българската халфова линия, докато Антонио Калво и Даниел Младенов бяха поставени на двата фланга. Изнесен в предни позиции бе Иван Цветков, а Дарко Тасевски оперираше зад него.

Сблъсъкът в Анталия стартира с по една разменена атака от страна на двата отбора, като първо Любичич стреля в страни от вратата на Митрев, а две минути по-късно намиращият се в добра форма Тони Калво изпробва техничен удар, но също в аут. Юношата на Барселона обаче продължи да бъде активен в първите няколко минути, като в 6' отново той изпробва изстрел по посока пазената от Кахраман врата, но неуспешно. Испанското крило продължи да бъде най-активният футболист на Левски в атака, като минута по-късно отново той попадна в центъра на вниманието. Калво преодоля състезател на Таврия и стреля с десния крак, но вратарят отрази. Последва корнер и удар с глава на Дарко Тасевски, който обаче попадна в ръцете на Кахраман.

Футболистите на Таврия отговориха в 12', когато украинците имаха отличен шанс да излязат напред в резултата. Любичич излезе очи в очи с Божидар Митрев, но бе твърде неточен, стреляйки над гредата. В 15' Левски върна жеста на своя противник, след като Владимир Гаджев не успя да отбележи от чиста позиция. В средата на полувремето пред украинците се откри нов отличен шанс, когато Шиндер излезе очи в очи с Митрев, но българският страж се намеси превъзходно. В 29' Нуно Пинто опита удар от дистанция, но далеч от целта. До почивката футболистите на Левски съумяха да организират няколко добри атаки, но комбинациите на българите така и не доведоха до първо попадение в контролата.

На полувремето Николай Костов извърши пет промени в своя стартов състав, като на терена се появи резервният страж Кирил Акалски, както и полевите футболисти Иво Иванов, Йордан Милиев, Орлин Старокин и Даниел Димов. Играта напуснаха Божидар Митрев, Дъстли Мюлдер, Сержиньо Грийн, Нуно Пинто и Владимир Гаджев.

Веднага след почивката Кирил Акалски трябваше да се намесва, след като в 46' корнер пред българската врата можеше да доведе до гол. Футболист на Таврия бе оставен непокрит и стреля с глава, но Акалски не допусна попадение в мрежата си. В 50' "сините" разгърнаха поредна атака в половината на съперника, като влезлият в игра Даниел Димов намери добре Тони Калво на левия фланг. Ибериецът центрира в наказателното поле, но Иван Цветков бе изпреварен от противников състезател. Минута по-късно Алид от състава на Таврия за малко не си отбеляза автогол, засичайки остро центриране на активния Тони Калво.

В 58' на терена се появи и Симеон Райков, заел мястото на Калво, а четири минути по-късно в игра влезе и Стефан Станчев. В 66' доверието на Костов получи и един от двамата близнаци Цоневи - Радослав, който зае мястото на капитана Христо Йовов. Лентата пък се озова на ръката на Йордан Милиев. Секунди преди това, грешка в защитата на Левски за малко не доведе до гол, но Иво Иванов се намеси решително и не позволи това да се случи.

До първи гол на терена в Анталия все пак се стигна в 75', когато футболистите на Таврия разпечатаха българската врата. Отбраната на Левски отново не действаше концентрирано, което и позволи на Сешук да се озове на стрелкова позиция в пеналтерията на "сините". Последният успешно намери долния десен ъгъл зад Кирил Акалски и изведе своя тим напред в резултата - 0:1. Четири минути по-късно Николай Костов направи нова промяна в стартовия си състав, а Даниел Младенов отстъпи мястото си на 15-годишния Антонио Вутов.

Десет минути преди края Левски отвърна и възстанови равенството, след като "сините" получиха правото да изпълнят дузпа. Наказателният удар бе изработен от младия Антонио Вутов, който се бе появил на терена едва шест минути по-рано. 15-годишният тийнейджър предизвика противниковия вратар да извърши нарушение, а зад топката застана Дарко Тасевски. Македонецът не сбърка и отбеляза за 1:1. Малко след това плеймейкърът също напусна терена, бивайки заменен от Борислав Цонев.

Това обаче далеч не бе всичко в днешната проверка, тъй като имаше време и за още. В последната 90-та минута Таврия стигна и до второ попадение в мрежата на Левски, като на удобна позиция отново се озова Сешук. Този път нападателят не сбърка и с техничен изстрел прониза Кирил Акалски за крайното 2:1 в полза на украинците.

В следващата си проверка на турска земя Левски излиза срещу румънския гранд Стяуа Букурещ, като спарингът е насрочен за 29 януари (неделя).

Състав на Левски:Митрев, Мюлдер, Грийн, Башлиев, Пинто, Гаджев, Йовов, Младенов, Калво, Тасевски, Цветков (Акалски, Станчев, Иванов, Милиев, Старокин, Димов, Р.Цонев Б.Цонев, Вутов, Райков)