Уилямс продължава трудно напред на "Ролан Гарос"

Едната от сестрите Уилямс Винъс трябваше доста да се потруди, за да преодолее първия кръг на Откритото първенство на Франция „Ролан Гарос". Поставента под номер 3 в основната схема победи с 6:1, 4:6, 6:2 представителката на САЩ Бетани Матек-Сандс.

 

Тя успя да пробие на два пъти своята сънародничка в първия сет и успя да го затвори за 34 минути. Матек обаче успя да се върне в мача, спечелвайки втория сет след пробив при 5:4 в нейна полза и изравни резултата.

 

Уилямс обаче се оказа твърде добра за Матек и успя да спечели и третия сет с 6:2. В следващия кръг тя ще срещне победителката от двубоя Сабине Лисицки и Лутсие Шафарьова.