Уигън шокира Евертън с 3 гола за 3 минути и е първият полуфиналист за ФА Къп

Отборът на Уигън изненадващо надигра Евертън с 3:0 на неговия „Гудисън парк" и се класира за полуфиналите на ФА Къп.

Латикс играха добре в защита и с 3 гола между 31-та и 34-та минута си осигуриха победата. Домакините от своя страна създадоха само едно чисто голово положение за целия мач и заслужено загубиха.

Срещата започна по-добре за „карамелите", които имаха шанс да поведат в резултата след удар с глава на Силван Дистен, но топката премина на сантиметри от лявата греда на вратата на Уигън. Латикс отговориха с удар в гредата на Шон Малоуни в 10-та минута.

В следващите минути Евертън натискаше, но не успя да стигне до чисто голово положение. Така дойде 30-та минута на срещата. Първо Маккартни стреля извън наказателното поле и вратарят Ян Муха с мъка изби в корнер. От ъгловият удар Жорди Гомес качи топката на главата на Мейнор Фигероа, който откри резултата.

Минута след като поведе, Уигън вкара и втори гол. Леон Озмън сбърка един пас назад към защитата и изведе Калъм МакМанамън сам срещу Муха. Младокът без проблеми направи 2:0.

Третият гол падна само 60 секунди по-късно. След атака по левия фланг Аруна Коне подаде на Жорди Гомес, който от дъгата на наказателното поле препарира вратаря с удар по земята. До края на полувремето резултата можеше да стане и 4:0, но Муха извади удар на Малоуни от фал.

Нещата на терена не се промениха и през второто полувреме. Евертън отново натискаше, но успя да създаде чисто голово положение чак в продължението на срещата. Едно центриране от фаул стигна до Озмън, който стреля от ъгъла на малкото наказателно поле, Муха изби удара му и топката попадна на главата на Никица Йелавич, който от 3 метра не успя да я засече във вратата.

Така след 3 гола за 3 минути и 22 секунди, „латикс" са първият полуфиналист във ФА Къп и чакат съперника си от някои от другите три ¼ финала, които са Манчестър Сити - Барнзли (от 18 часа днес), Милуол-Блекбърн (утре от 16 часа) и Манчестър Юнайтед-Челси (от 18 часа утре).