Уигън с историческа първа победа в Европа

Носителят на ФА Къп Уигън записа нова страница в историята си, след като тази вечер "латикс" постигнаха първа победа в европейските клубни турнири.

Макар и вече състезаващи се в Чемпиъншип, футболистите на Оуен Койл сразиха с 3:1 словенския Марибор във втория си мач от група D на Лига Европа.

Така Уигън продължава без загуба в турнира и събра актив от 4 точки, след като "латикс" извъртяха нулево равенство срещу белгийския Зулте Варегем в предишния кръг. Марибор пък остава последен без спечелена точка.

Ник Пауъл изведе Уигън напред в 22', като по този начин той се превърна и в първият футболист в историята на клуба, реализирал попадение в Европа.

В 33' Бен Уотсън удвои след асистенция Бесежур, като така завърши и първата част.

След почивката двата тима си размениха по един гол, а победата остана за Уигън. Маркос Таварес намали за Марибор в 60', но в добавеното време отново Ник Пауъл затвърди успеха на домакините.

Лидер в група D е руският гранд Рубин, който премаза с 4:0 отбора на Зулте Варегем.