Уигън посече Сити на финала за Купата и остави "гражданите" без трофей (ВИДЕО И СНИМКИ)

Скромният тим на Уигън написа нова страница в клубната си история, след като спечели Купата на Англия, побеждавайки на финала с 1:0 звездната селекция на миналогодишния шампион Манчестър Сити във финала на "Уембли".

Така Уигън окончателно уби надеждите на "гражданите" за трофей през този сезон, а в същото време, освен историческия успех, възпитаниците на Роберто Мартинес си осигуриха и участие в Лига Европа, независимо че има опасност да изпаднат в Чемпиъншип.

След като двата отбора не успяха да си отбележат гол в редовното време, той падна в даденото от главния съдия продължение, а в герой за "латикс" се превърна Бен Уотсън, след като засече отлично с глава центриране от корнер на Шон Малоуни.

Иначе и двата тима създадоха по няколко много опасни голови положения, като Уигън удари и греда след чудесен изстрел от пряк свободен удар на Шон Малоуни четвърт час преди края.

Сити завърши срещата остана с 10 души на терена заради втори жълт картон на Пабло Сабалета, който фаулира грубо Калъм Макманаман в 84-ата минута.

Така се стигна до първата минута от добавеното време на мача, когато Уигън нанесе своя удар, съсичайки Сити с попадение на Бен Уотсън, който бе най-съобразителен при корнер пред вратата на съперника и прати топката неспасяемо с глава във вратата на Джо Харт, носейки първи трофей в клубната витрина на Уигън.

Manchester City 1-0 Wigan Athleticby fasthighlights-2012