Уестбруук се завърна с гръм и трясък в НБА

Звездата на Оклахома Сити Ръсел Уестбруук се завърна в игра  след почти едномесечно отсъствие заради контузия и помогна на  отбора си за победата над гостуващия Ню Йорк със 105:78 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Уестбруук, който получи фрактура на ръката на 30 октомври и  пропусна последните 13 мача на тима си, завърши с впечатляващите 32 точки, 7 борби и 8 асистенции за 24 минути на полето.

Без контузения си лидер Кармело Антъни гостите от Ню Йорк  допуснаха трета поредна загуба. Най-полезен беше резервата Амари  Студамайер с 20 точки и 9 борби.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Голдън Стейт постигна осма  поредна победа след 106:101 над гостуващия Шарлът. Марийз Спрейгтс беше най-резултатен с 27 точки, а Стивън  Къри добави 26 за успеха.

Спрейгтс вкара първите 16 точки в четвъртата част за  домакините, които преодоляха 10-точков дефицит през второто  полувреме на срещата. Брайън Робъртс беше най-резултатен за гостите с 20 точки, а  Кебма Уокър завърши с 13 точки и 13 асистенции.

Водачът в НБА Мемфис записа 14-ата победа в първите си 16  мача от сезона след 112:99 над домакина Портлънд. Марк Гасол беше лидер за гостите с 26 точки, 7 борби и 9  асистенции, а Майк Конли беше близо до "трипъл-дабъл", след като се отличи с 21 точки, 10 борби и 9 асистенции.  Уесли Матюс вкара 26 точки за домакините. Монта Елис наниза 30 точки, а Далас прекъсна серията на  Торонто от шест поредни победи след 106:102 като гост. Кайл Лаури беше най-добър за домакините с 25 точки.

Шампионът Сан Антонио се наложи над гостуващия Сакраменто  със 112:104. Тони Паркър се отличи с 27 точки и 8 асистенции, а Тим  Дънкан добави 18 точки и 8 борби за шестата поредна победа на  тима. Руди Гей беше най-добър за гостите с 23 точки, 8 борби и 8  асистенции.

Лос Анджелис Лейкърс остана на дъното в Западната  конференция след драматично 119:120 срещу гостуващия Минесота. Домакините допуснаха четвърто поредно поражение и имат само  три победи в 16 мача от началото на кампанията. Лейкърс имаше аванс от 115:107 пет минути преди края, но  допусна обрат.  Тадиъс Йънг донесе успеха на Минесота с точно изпълнение от  наказателната линия 2,8 секунди преди края.

Звездата на домакините Кобе Брайънт можеше да донесе  победата, но пропусна последния изстрел в мача със сирената.  Преди това Брайънт, който завърши с 26 точки, 5 борби и 5  асистенции, беше изравнил 5,6 секунди преди края за 119:119.

Резервата Зак ЛаВайн беше най-резултатен за гостите с 28  точки, Мо Уилямс се отличи с 25 точки и 11 асистенции, а Йънг  добави 22 точки за успеха.