Уест Хям спечели лондонското дерби с К.П.Р.

Уест Хям се изкачи на седмо място в класирането на английската Висша лига, след като в мач от шестия кръг победи с 2:1 като гост Куинс Парк Рейнджърс, информира БТА. Гостите стигнаха до победата с голове през първото полувреме на новото попълнение Мат Джарвис и на Рикардо Вас Те. За Уест Хям това бе първи успех като гост този сезон.

Джарвис, който премина за рекорден в историята на клуба трансфер от Уулвърхямптън (17.36 милиона долара) се разписа още в 3-ата минута на срещата. Това бе негово първо попадения за отбора. Вас Те направи 2:0 в 35-ата минута.

12 минути след началото на втората част Адел Таарабт върна един гол за домакините, които в 75-ата минута останаха с 10 души на терена. Резервата Самба Диаките получи втория си жълт картон и пое към съблекалните.

След този победа Уест Хям се изкачи на седмо място във временното класиране на Премиършип с актив от 11 точки, на пет пункта зад лидера Челси. Куинс Парк Рейнджърс пък остава на последното 20-о място с едва 2 точки.