Уест Хям привлече сенегалски нападател на Хофенхайм

Сенегалският нападател на Хофенхайм Демба Ба подписа договор за 3 години и половина с английския Уест Хям. Това е трето попълнение за Аврам Грант през януарския трансферен прозорец, след като „чуковете" вече си осигуриха услугите на Уейн Бридж и Гари О'Нийл.


Трансферната сума на 25-годишният играч засега не се разкрива, като най-вероятно тя ще зависи и от това колко често той ще взима участие в официалните двубои на тима.


„Това се превърна в малко дълга история, но съм щастлив, че всичко завърши добре и вече съм тук. Ще дам всичко за Уест Хям", коментира Демба пред официалния сайт на лондоския клуб.


„Много съм развълнуван от възможността да играя във Висшата лига. Не знам как да опиша своята игра най-точно, но нека просто кажа, че когато съм на терена винаги се раздавам до последно за отбора и хората, които са дошли на стадиона да ни подкрепят", допълни Ба.


„Обичам да играя футбол и вярвам, че ще бъда полезен за Уест Хям", пожела си новият нападател на Аврам Грант.


Демба Ба е автор на шест попадения в 17 мача за Хофенхайм през сезона.