Уест Хям прати Мидълзбро в Чемпиъншип след 2:1 на "Ъптън Парк"

снимка: АП

Отборът на Уест Хям постигна домакинска победа с 2:1 над Мидълзбро в среща от последния 38-и кръг в английската Висша лига.

 

Домакините откриха резултата чрез Карлтън Коул в 33-та минута на срещата. Той се възползва от центриране на Илунга в наказателното поле и с премерен удар не остави шансове на Брадли Джоунс за 1:0.

 

Боро изравни чрез Гари О'Нийл в 50-та минута, който получи чудесен пас от Тункай в наказателното поле и не сбърка за 1:1.

 

Победата за „чуковете" донесе Джуниор Станислас осем минути по-късно с удар от дистанция.

 

След тази загуба Мидълзбро изпадна от Висшата лига и от следващия сезон ще играе в Чемпиъншип. Боро завършиха на предпоследното 19-то място с актив от 32 точки. Уест Хям пък приключи сезона на 9-та позиция с 51 точки.