Уест Хям е първият осминафиналист за ФА Къп

Отборът на Уест Хям е първият осминафиналист в турнира за ФА Къп, след като победи с 2:0 при гостуването си на Хартлипул в среща от четвъртия кръг на най-стария футболен турнир в света.

 

Валон Бехрами откри резултата с прецизен удар в горния десен ъгъл на вратата на домакините в 44-ата минута, а в продължението на първото полувреме гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Майкъл Нелсън игра с ръка в своето наказателно поле, а Марк Ноубъл не сгреши при дузпата, оформяйки крайната победа за гостите с 2:0.

 

Домакините от Хартлипул се надяваха да вземат пореден скалп на елитен тим след победата с 2:0 над Стоук Сити в предишния кръг, но това не се получи.