Уест Хем и Лестър удължиха кризата с реми (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Уест Хем и Лестър продължават да изпитват трудности в английската Висша лига, след като не се победиха и завършиха наравно 1:1 в двубой от 13-ия кръг, игран на Олимпийския стадион в столицата Лондон. Новият мениджър на "чуковете" Дейвид Мойс поведе тима си в два мача, като взе само точка, и все още чака първата си победа. Уест Хем не е вкусвал успеха вече в 6-и пореден мач, докато "лисиците" нямат победа от три двубоя насам.

Гостите започнаха по-настоятелно срещата и още в 8-ата минута се оказаха водещи в резултата. Джейми Варди получи добър пас отляво и спринтира с топка в крака, след което центрира в наказателното поле. Подаването бе абсолютно безопасно, но защитата на Уест Хем се представи трагично, а топката попадна в краката на Марк Олбрайтън. Халфът на Лестър не сгреши от близка дистанция и поведе своите с 1:0.

Отговорът на "чуковете" дойде точно преди почивката. Мануел Лансини центрира от корнер, а защитата на "лисиците" изпусна Шейку Кояте, който вкара топката в мрежата на Каспер Шмайхел, за да изравни.

Второто полувреме предложи още няколко опасни атаки по посока на двете врати, но до попадение не се стигна и така двата тима поделиха точките. Уест Хем остава в зоната на изпадащите. Тимът на Дейвид Мойс заема 18-а позиция със само 10 точки. Отборът на Клод Пюел е в много по-добра позиция - 11-а, като има 14 пункта в актива си.