Уест Бромич затрудни, но не спря Юнайтед (ВИДЕО И СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед постигна труден, но изключително ценен успех с 2:0 над отбора на Уест Бромич Албиън на своя „Олд Трафорд".

Първото попадение в срещата падна още в 9-та минута и бе дело на Гарет Макаули, който си отбеляза автогол след центриране на Ашли Йънг, а в даденото от съдията продължение, влезлият като резерва Робин Ван Перси затвърди успеха на Юнайтед.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на „червените дяволи", като гостите почти не застрашиха вратата на Давид Де Хеа. През втората част обаче футболистите на Стийв Кларк бяха много по-дейни и в големи периоди от времето изглеждаха като отборът, който атакуваше по-настойчиво и на няколко пъти бе много близо до изравняването, но въпреки това трите точки отидоха в актива на Манчестър Юнайтед.

Така Юнайтед запази дистанцията от седем точки пред Манчестър Сити на върха в класирането, а Уест Бромич остана на шестата позиция с актив от 33 точки, колкото има и петият Евертън, който обаче е с мач по-малко.

Мениджърът на „червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън започна с цели пет промени в състава в сравнение с двубоя с Нюкасъл отпреди три дни. На резервната скамейка бяха оставени топ реализаторът на клуба Робин ван Перси и авторът на победния гол срещу „свраките" Хавиер Ернандес, а атаката бе водена от Дани Уелбек и Ашли Йънг. Като титуляр в центъра на отбраната на мястото на Рио Фърдинанд започна Неманя Видич, а за първи път от октомври насам на терена се появи Шинджи Кагава.

Двубоят започна отлично за Манчестър Юнайтед, който излезе напред в резултата след само 9 минути игра. Домакините организираха хубава атака, Ашли Йънг и Шинджи Кагава направиха отлично двойно подаване и британецът центрира ниско топката в наказателното поле пред Бен Фостър, където Гарет Макаули я засече в собствената си врата.

Въпреки че до края на частта Юнайтед не стигна до втори гол, футболистите на сър Алекс Фъргюсън бяха по-добрият тим и почти не оставиха шансове на своя противник да сътвори опасности пред Давид Де Хеа.

Най-чистото положение за „червените дяволи" за ново попадение дойде в 32-та минута, когато само великолепната изява на Бен Фостър след удар на Ашли Йънг запази резултата 1:0. При последвалия корнер и Карик имаше шанс да се разпише, но стражът на „дроздовете" отново бе на мястото си.

От своя страна У.Б.А се опита да върне попадението в самия край на полувремето, когато два поредни пряк свободни удара застрашиха вратата на Юнайтед, но Де Хеа и защитниците пред него се справиха на ниво.

Второто полувреме започна значително по-равностойно и динамично и положенията и пред двете врати се редуваха. Гостите се събудиха и Джордж Торн можеше да накаже 19-кратните шампиони, след като бе оставен непокрит в наказателното поле при едни центриране от фаул още в първите минути след подновяването на играта, но не ударът му с глава не сполучи.

В първите 20-тина минути на втората част Юнайтед изглеждаше беззъб в атака и това принуди Фъргюсън да пусне в игра Робин ван Перси. Стийв Кларк отговори с Ромелу Лукаку и У.Б.А продължи да изглежда по-опасният отбор.

В 71-та минута само късметът спаси домакините, след като удар с глава Макаули срещна напречната греда над Давид Де Хеа, а 11 минути по-късно при първото си сериозно положение пред вратата на „дроздовете" Ван Перси не можа да преодолее Фостър.

В последните десет минути Манчестър Юнайтед тръгна в атака в търсене на успокоително попадение и то падна едва в първата минута на даденото от съдията продължение. Негов автор стана именно Робин ван Перси, който вкара изключително красив гол с удар от границата на наказателното поле и зарадва мениджъра си сър Алекс Фъргюсън, който утре празнува своя 71-ви рожден ден.

szólj hozzá: Manchester United vs WBA 2:0 GOALS HIGHLIGHTS