Уелси Снайдер в екстаз след победата над Уругвай

галерия:

Полузащитникът на Холандия Уесли Снайдер бе избран за играч на мача в полуфинала срещу Уругувай. „Лалетата" стигнаха до епична победа с 3:2 над „урусите" и за трети път ще играят финал на Световно първенство.

 

„Това просто е невероятно. Битката беше много тежка, но аз съм много доволен че ние я спечелихме. В края на мача позволихме на Уругвай да се върне в двубоя и последните секунди бяха изтощителни."

 

„Въпреки това най-важното нещо е, че спечелихме мача. Имах много успехи този сезон на клубно ниво, но да играеш на финал на Световно винаги изключително преживяване. Финалът в Шампионската лига е най-голямото нещо в клубния футбол, но финал на Световно първенство е над всичко."

 

„Сега сме много близо до спечелването на турнира. Първо ще си починем и порадваме на победата след това започваме да мислим за финала."

 

Звездата на Интер говори и за гола, който отбеляза.

 

„Имах малко късмет. Аз пробвах да стрелям и топката се отби в крака на защитника и влезе в мрежата."

 

Снайдер вече има пет гола на Световното първенство и след добрите си игри с Интер през сезона се превръща в основен кандидат за „Златната топка".