Уелс попиля Русия и спечели група "В" (ВИДЕО + СНИМКИ)

снимка: uefa.com

Отборът на Уелс спечели последната си среща от груповата фаза на Европейското първенство във Франция и с помощта на нулевото реми на Англия и Словакия, спечели първото място в група "В".

"Драконите" надделяха лесно над Русия с 3:0, а точни за тях бяха Рамзи, Тейлър и Бейл. След изиграните три срещи те събраха шест точки, а руснаците отпадат от по-нататъчно участие, след като спечелиха само една точка.

Срещата започна по-добре за Уелс и още в 11' Аарън Рамзи откри резултата. Играчът на Арсенал бе проблем изпревари защитата на Русия след добър пас и нямаше проблем да завърши атаката на своите за 1:0.

След само 20' игра "драконите" поведоха с 2:0. Гарет Бейл получи пас в половината на Русия и добре видя включващия се Тейлър по левия фланг. Крайният бранител при първия си удар намери Акинфеев, но за негов късмет топката се върна в краката му и при добавката той бе безпогрешен - 2:0.

И въпреки че резултатът от срещата бе ясен още след края на първото полувреме, през втората част тимът на Уелс отново бе по-добрият и 20' преди последния съдийски сигнал Гарет Бейл вкара редовния си гол - неговият трети от началото на Евро 2016.

Преди мача

Към момента и двата тима имат шанс за класиране във фазата на директните елиминации, но и всеки от тях може да напусне надпреварата тази вечер.

"Сборная" е на последното място с една точка, след равенството с Англия в първата среща.

4157947

Уелс пък стартира с победа над Словакия, след което дойде и поражението от "трите лъва". Към момента "драконите" имат в актива си три точки, които им отреждат третата позиция.

До момента двата тима имат общо девет мача по между си, от които руснаците са записали пет победи срещу само една за Уелс при три равенства.