Уелбек: Горди сме от ван Перси

Нападателят Дани Уелбек изрази задоволството си от победата на Манчестър Юнайтед с 2:1 у дома срещу Ливърпул.

След този мач "червените дяволи" имат солиден аванс на върха в класирането във Висшата английска лига, постигайки два успеха срещу своя голям съперник през настоящия сезон.

"Имахме тактика за този двубой и тя проработи. Играхме наистина добре през първото полувреме. Ливърпул се опита да ни изненада след почивката, но ние показахме характер и взехме трите точки", заяви Уелбек, цитиран от БТА.

Английският национал не спести и похвалите към своя съотборник Робин ван Перси, който се разписа срещу отбора от Мърсисайд.

"Робин ван Перси е различна класа. Той създава положения. Малко футболисти могат да правят това, което прави Робин.

Горди сме, че разполагаме с такъв класен футболист", каза още Дани Уелбек.