Уелбек донесе победата на Арсенал

Арсенал се задоволи само с минимална победа 1:0 като гост на Уест Бромич Албиън и продължи успешното си представяне тази седмица, след като в Шампионска лига победи Борусия (Дортмунд) с 2:0.

Даниел Уелбек в 60-ата минута реализира единственото попадение в срещата, след като с глава от близко разстояние пробва да скъса мрежата на домакините. Английският национал бе намерен във въздуха с отлично центриране от страна на Сантяго Касорла, като се разписа за 11-ти път от началото на сезона (за Арсенал и националния отбор на Англия във всички турнири). Попадението е трето във Висшата лига, като от 13 мача нападателят не бе вкарвал.

Арсенал се поздрави със заслужен и ценен успех на „Дъ Хоуторнс“, който върна „артилеристите“ на четвърто място в класирането. Арсен Венгер и възпитаниците му имат 20 точки – 1 повече от Манчестър Юнайтед и Нюкасъл, които обаче тепърва ще изиграят срещите си от 13-ия кръг.

От 17 часа Юнайтед приема Хъл Сити, а Нюкасъл гостува на Уест Хям. Уест Бромич е на 13-то място с 13 точки.

Арсенал успя да прекрати негативна пореица от три мача без победа, включваща равенството 3:3 с Андерлехт в Шампионска лига и две загуби с 1:2 от Суонси и Манчестър Юнайтед. УБА пък има само една победа в последните си вече осем срещи от всички турнири.