УЕФА започва разследване на ексцесиите на Италия - Хърватия

УЕФА започна дисциплинарно разследване на мача от четвъртия кръг на квалификационния турнир за европейско първенство по футбол между националните отбори на Италия и Хърватия, съобщи официалният сайт на УЕФА.

Мачът, който се проведе на 16 ноември в Милано, завърши при резултат 1:1. Запалянковците на Италия се обвиняват в използване на пиротехника. Запалянковците на Хърватия се обвиняват по няколко точки: прояви на расизъм, безпорядъци на трибуните, а също така използване на пиротехника.

В 75-та минута хърватските запалянковци на стадион "Джузепе Меаца" в Милано започнаха да хвърлят факли по терена, а след това започнаха бой с италианската полиция. Главният съдия на мача Бьорн Куйперс от Холандия взе решение да прекрати срещата в 75-та минута. След около 10 минути мачът бе възобновен.

След мача селекционерът на гостите Нико Ковач поднесе извинения за поведението на хърватските запалянковци. Делото ще бъде разгледано на 11 декември на заседание на дисциплинарния комитет на УЕФА, посочва БТА.