УЕФА връща Порто в Шампионската лига

Португалският шампион Порто може все пак да играе в Шампионската лига през сезон 2008/2009. Днес бе разпространена новината, че Апелативната комисия на УЕФА е уважила жалбата на клуба и решението Порто да бъде изваден от най-престижния клубен турнир е анулирано.

 

На 4 юни Дисциплинарната комисия на УЕФА бе наказала клуба с изхвърляне от Шампионската лига поради наличие на доказателства, че преди четири години представители на Порто са подкупвали съдии в Португалия. Впоследствие шампионите обжалваха решението, с мотива, че това се е случило отдавна. Друг факт, наклонил везните в полза на португалците е, че те се признаха за виновни, което е смекчило присъдата.

 

Пред португалските медии спортният директор на Порто Аделино Калдейра сподели: "Резултатът от днешната среща е, че решението от 4 юни бе анулирано. Историята обаче продължава и въпроса не е приключен".