УЕФА разследва побоищата в Киев

снимка: fcdnipro.ua

УЕФА започна разследване на сбиванете между запалянковци, което прекъсна за 15 минути мача от третия квалификационен кръг в Шампионската лига между Днипро и Копенхаген в Киев.

Агитката на датския отбор е била атакувана от неидентифицирана група от хора, за която се смята, че е съставена от фенове на украинския клуб. Главният съдия на двубоя Андре Маринър даде с четвърт час по-късно началото на второто полувреме на срещата в столицата.

От УЕФА разкриха, че са получили писмо от датския отбор, в което са описани инцидентите на Олимпийския стадион. УЕФА ще разгледа казуса на заседание на 14 август. Късно снощи Днипро и датският тим направиха равенство 0:0.

Запалянковци на украинския отбор се оправдаха, че от агитката на Копенхаген са ги предизвикали, веейки руското знаме в момент, когато правителството на Украйна продължава борбата с проруските сепаратисти в източната част на страната.

Версията с руското знаме обаче категорично бе отречена от ръковдството на датския клуб, посочва БТА.