УЕФА извади македонци от европейските турнири за 8 години

Дисциплинарната комисия на УЕФА извади македонския ФК Победа от европейските клубни турнири за период от 8 години, след като намери клуба за виновен по обвинения за преднамерено губене на мач от турнира на Шампионската лига през 2004 г.


Тогава македонският клуб игра с арменския Пюник, губейки първия мач у дома с 1:3 и отпадайки с общ резултат 2:4. Президентът на Победа Александър Забърчанец и бившия капитан на отбора Николче Здравевски пък са извадени доживот от осъществяване на футболна дейност.