Удинезе взе крехък аванс срещу Фиорентина

Отборът на Удинезе взе аванс срещу Фиорентина в първи 1/2-финал от турнира за Купата на Италия.

"Фриуланите" постигнаха успех с 2:1 пред собствена публика в Удине, което и им дава крехка преднина преди тежкия реванш на "Стадио Артемио Франки" след седмица.

В другия 1/2-финал един срещу друг се изправят отборите на Наполи и Рома. Първата среща на "Стадио Олимпико" ще се изиграе утре вечер.

Двубоят в Удине вървеше към нулево равенство, след като двата тима си размениха по едно попадение през първата част.

Ветеранът Антонио Ди Натале откри в 36' след добра асистенция на Видмер, но Хуан Мануел Варгас изравни с фантастичен изстрел минута преди почивката.

Развръзката настъпи само осем минути преди края, когато стартиралият от пейката Луис Муриел донесе успеха на Удинезе.

Udinese 2-1 Fiorentina All Goalsby all-goals