Удинезе вече е втори в Серия А след голова фиеста

Завръщането на капитана на Удинезе Антонио ди Натале вдъхнови „зебрите“ за зрелищна победа с 4:2 като домакин над Парма в предпоследния двубой от програмата на 5-ия кръг в италианската Серия А.

Стефано Маури даде аванс на Парма в 21-ата минута, но възпитаниците на бившия треньор на Интер Андреа Страмачони възстановиха равенството именно чрез Ди Натале в 28-ата. „Дуковете“ изпуснаха отново да поведат в резултата малко по-късно, за да бъдат наказани при светкавична контраатака на домакините и нов решителен изстрел на Ди Натале за 2:1 в 44-ата минута.

Маури обаче бе повален в наказателното поле в добавеното време на първата част и Антонио Касано с великолепно изпълнение на дузпа в стил „Паненка“ направи резултата 2:2 преди почивката.

След нея темпото на игра остана също толкова високо, а домакините отново се проявиха като доста по-ефективния от двата тима. Юрто в 58-ата минута отново даде аванс на фриуланите, а при поредната контраатака в 84-ата минута Сириен Терео оформи крайното 4:2 със страхотен диагонален фалцов удар.

Удинезе окупира второто място в италианската Серия А след 5 кръга, събирайки 12 точки – 3 по-малко от лидерите Ювентус и Рома и 1 повече от Сампдория, който вчера спечели с 1:0 напрегнатото Дерби на Генуезкия фар срещу Дженоа.

Парма остава в зоната на изпадащите с 3 точки на 18-та позиция и вече най-слабата защита в Калчото – голова разлика 8:10, като любопитното е, че само в два мача (този с Удинезе и загубата от Милан с 4:5) „дуковете“ са допуснали 90% от попаденията.