Удинезе опази крепостта си и изхвърли Селтик от Европа (видео)

Италианският Удинезе ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа, след като тази вечер воденият от Франческо Гуидолин състав удържа домакинско равенство 1:1 с шотландския Селтик в последен мач от група I. "Детелините" се нуждаеха от задължителна победа, за да се класират напред, но натискът на Селтик в последните минути не даде резултат, въпреки няколко опасни изсипвания на топката в наказателното поле на Удинезе.

Десет минути преди края Удинезе можеше и да реши всичко, но стражът на гостите Фрейзър Форстър направи брилянтно двойно спасяване при изстрели на Антонио Ди Натале.

И двете попадения на "Стадио Фриули" паднаха през първите 45 минути, като гостите от Шотландия бяха тези, които отбелязаха първи в мрежата на противника. Това се случи след 29 минути игра, когато Гари Хупър изведе Селтик напред. Хупър се реваншира за пропуска си в по-ранен етап от мача, възползвайки се от центриране на Самарас, бележейки от близка дистанция за 0:1.

При този резултат шотландците продължаваха напред, но отговорът на "бианконерите" не закъсня. В герой за Удинезе отново се превърна обичайният заподозрян Антонио Ди Натале, който възстанови равенството в даденото от съдията продължение на първата част. Ветеранът се възползва от слаба игра на Селтик в отбрана и прониза Форстър, връщайки "детелините" в начална позиция.

До края на срещата до промяна на резултата така и не се стигна, въпреки, че в последните минути Селтик предизвика сериозен хаос в наказателното поле на Удинезе. Центриранията на шотландците обаче не доведоха до резултат, с което и италианците си осигуриха участие в следващата фаза.

Така Удинезе завършва на второ място в група I с актив от 9 точки, докато Селтик остава трети с три по-малко. Лидер е испанският Атлетико Мадрид, който приключва с 13 пункта на сметката си.