Ударно начало за Федерер в Париж

Шампионът от 2009 година Роджър Федерер тръгна убедително на Откритото първенство на Франция по тенис - Ролан Гарос.

Поставеният под номер 4 швейцарец разгроми словака Лукаш Лацко 6:2, 6:4, 6:2 за 84 минути игра в 58-ото си поредно участие в турнирите от Големия шлем.

32-годишният швейцарец не даде нито една възможност за пробив на съперника си в срещата. Той завърши със 7 аса и общо 40 печеливши удара.

Федерер, който достига най-малко до четвъртфинал в последните девет издания на надпреварата в Париж, очаква във втория кръг победителя от мача между квалификантите Гастао Елиаш (Португалия) и Диего Себастиан Шварцман (Аржентина).

Поставеният под номер 15 Михаил Южни (Русия) се измъчи в първия кръг, но стигна до обрат срещу испанеца Пабло Карено Буста с 3:6, 1:6, 6:3, 6:4, 6:0 след три часа игра.

Четвъртфиналистът от 2010 година Южни направи 59 печеливши удара срещу 38 на съперника си, за да триумфира.

31-годишният руснак очаква спечелилия срещата между Радек Щепанек (Чехия) и Факундо Аркейо (Аржентина).