Учинов закова 24 точки в българското дерби в Аржентина

снимка: bgvolleyball.com

Българският диагонал Николай Учиков и отборът на УПЦН (Сан Хуан) постигнаха втора победа във финалните плейофи, след като надделяха над Персонал (Боливар) с 3:2 (20:25, 25:20, 28:26, 19:25, 15:13) в четвъртата среща от серията. Успехът бе факт след над 2 часа игра.

Мачът стартира силно за Тошко Алексиев и компания, но в следващата част "жълтосините" от Сан Хуан поеха инициативата. Интрига имаше в третия гейм, като до края играта бе точка за точка. В крайна сметка състезателите на Фабиан Армоа показаха повече издръжливост и поведоха в резултата.

Впоследствие отново ролите се размениха и мачът влезе в тайбрек. Персонал поведе на няколко пъти, но домакините се мобилизираха и изравниха серията.

Ники Учиков бе топ реализатор за тима си с невероятните 24 точки (1 ас, 7 блокади), Николас Ласо добави 16 (1 блокада, 57 % позитивно посрещане). За Боливар Томас Едгар отново бе над всички с 25 точки (3 блокади), Тодор Алексиев се отчете с 13 точки (3 блокади, 60 % позитивно посрещане).