Убийствена скука край морето

Черно море и Ботев (Пловдив) изиграха един от най-слабите мачове през този сезон в българския футбол, след като двата тима завършиха при 0:0 на “Тича“ в първи мач от осминафиналите за Купата.

В двубой с не повече от две-три положения феновете се нагледаха на слаба игра, много единоборства и преобладаващо владение на топката от страна на домакините, които обаче не материализираха това свое предимство.

Единственото положително в мача бяха защитите на двата тима, които продължават да не са допускали гол в турнира. Те обаче не са срещали и сериозни противници. Реваншът е на 27-и ноември.

Георги Иванов – Гонзо, който не беше на пейката заради наказание, и Станимир Стоилов направиха по няколко проблеми в съставите, си като за Черно море в игра влезе младият Емилев като десен бек. Костов пък водеше атаката на Ботев. Вижте пълните състави на двата отбора.

Първата част не впечатли с големи футболни достойнства, като властваха грешки най-вече в средата на терена. По традиция, и домакини, и гости играха солидно в защита, а положения почти нямаше.

Най-добрите две се откриха пред “канарчетата“, като още в 5' страхотна комбинация между Вандер и Ромарио завърши с удар над гредата на втория. В края на полувремето пък Ромарио центрира от пряк свободен удар, а Анисе нанесе силен удар с глава. Китанов обаче бе на място и се намеси отлично.

Черно море пък имаше солидно териториално предимство, но те не бе материализирано в голове, като единствено Райков и Окоро притесняваха защитата в жълто – 0:0 на полувремето.

След почивката играта стана още по-скучна, като двата отбора не се напрягаха особено в атака. “Моряците“ продължиха да натискат повече, но без никакъв резултат. Това доведе до двойна смяна и влизането на Георгиев и Коканов, но и това не помогна.

Най-интересният момент пък дойде от трибуните, след като агитката на Ботев (Пловдив) изненадващо напусна своя сектор в знак на протест срещу слабата игра на отбора напоследък.

В края на срещата в отчаянието си и двата отбора опитаха далечни удари, но Райков, Цветков, Вандер и Дани Георгиев пратиха топката далеч, далеч от вратата – 0:0 след постна продукция на “Тича“.