Убийствен Попов разсече Спартак в Москва

снимка: fckuban.ru

Ивелин Попов даде силна заявка да стане част от идеалния отбор на руското първенство след края на сезона, след като тази вечер донесе ценна победа с 2:0 на своя Кубан над Спартак (Москва) в мач от руското първенство.

Столичани се борят да влязат в тройката за пръв път от дълго време насам и победата им беше необходима за тази цел, но капитанът на националния отбор на България имаше други планове за вечерта.

Той почна в титулярния състав на Кубан заедно със Станислав Манолев, като от самото начало гостите почнаха да натискат, а Попето се отчете с пропуск 15 минути след първия съдийски сигнал, нацелвайки горната греда.

Първата част приключи без голове, но в 67' мълниеносна атана на Манолев и Соснин завърши с подаване към Попов, който беше оставен абсолютно сам срещу вратаря - финт и 1:0 за Кубан.

В опит да бъде запазен резултатът Попето беше оставен като единствен нападател на терена, но това не му попречи да вкара и втори гол. В 86' при центриране в наказателното поле той надскочи преките си пазачи и с глава оформи крайното 0:2 за своя тим в Москва.

Така, 3 кръга преди края, Спартак остава на 5-о място с актив от 44 точки, но вече няма шанс да настигне ЦСКА (Москва) за третата позиция. Освен това отборът е само на точка пред Краснодар за последното място, което дава право на участие в Европа догодина.

Победата за Кубан пък означава почти сигурно оставане на Кубан в руския елит. Попов спаси своите от директно изпадане, а разликата със зоната на отборите, които играят плейоф за оставане, е 9. Кубан иума нужда от само точка, за да остане в елита.