Убедителен Джокович във втория кръг в Мелбърн

Шампионът на Откритото първенство на Австралия от 2013 година Новак Джокович се класира за третия кръг в настоящото издание на надпреварата. Сръбският тенисист надигра без проблем аржентинеца Леонардо Майер в три сета – 6:0, 6:4, 6:4.

Първият сет започна чудесно за световния №2, като Майер не успя да спечели дори и гейм. Във втория сет нещата не започнаха по-различно и Джокович спечели началните 2 гейма, като в крайна сметка сърбинът затвори сета с 6:4, колкото завърши и третата част от двубоя в Мелбърн.

Победата на световния №2 бе 23-а поредна на Australian Open, а самия той заяви след мача с аржентинеца, че е доволен от представянето си и се чувства стабилен в изявите си.

Представих се по-добре, отколкото в първия мач и ще продължавам да повишавам нивото си“, каза Джокович, който ще играе в третия кръг срещу Денис Истомин от Узебекистан.

В друг мач от втория кръг в Мелбърн световният номер 3 Давид Ферер надигра Адриан Манарино със 7:6, 5:7, 6:0, 6:3.

Двубоят за испанеца не започна по най-добрия начин, като в първия сет Ферер постигна успех след тайбрек. Вторият сет пък 71-ият в света успя да спечели с 7:5, но от този момент нататък Давид Ферер показа по-голямата си класа, давайки само 3 гейма на съперника си в третия и четвъртия сет.

Испанецът, който достигна полуфинал през миналата година, направи 48 непредизвикани грешки в двубоя, а самия той заяви, че му е било трудно да играе при тези условия, визирайки голямата жега в Австралия. Следващият съперник на Ферер пък ще е Джереми Шарди от Франция, който отстрани Александър Долгополов със 7:5, 7:6, 6:7, 7:6.

Трудно е да се играе в тези условия. Опитах се да се боря, когато загубих втория сет, защото показата от мен игра бе доста лоша. Щастлив съм и искам да се насладя на този момент, а утре ще се фокусирам върху следващия си съперник“, каза Ферер.

Поставеният под номер 7 в основната схема Томаш Бердих очаквано не срещна трудности срещу французина Кени де Шепер, надигравайки го с 6:4, 6:1, 6:3. След победата си над 202-сантиметровия гигант от Франция, чехът ще има за съперник в третия кръг Дамир Джумур от Босна и Херцеговина.