Уачипато спечели титлата в Чили, Спортинг Кристал триумфира в Перу

Уачипато стана шампион на Чили за втори път в историята си след победа над Унион Еспаньола с 3:2 след изпълнение на дузпи във втория мач от финала за титлата в шампионата "Клаусура".

Отборът от южната част на Чили изненадващо триумфира с титлата, след като Мануел Виялобос направи 3:1 за Уачипато в 89-ата минута, с което бе изравнен резултата от двата мача.

При дузпите играчите на Уачипато пропуснаха първите два удара, но след това гостите от Унион Еспаньола пропиляха три от общо шестте дузпи и позволиха на Омар Мерло да отбележи победния гол за домакините.

Това е втора титла в историята на Уачипато, като другият триумф е през далечната 1974 година, припомня БТА.

В съседно Перу отборът на Спортинг Кристал стана шампион на страната за 16-и път след две победи на финала с по 1:0 над новака Реал Гарсиласо.