Тъжно! Лудогорец стана шампион за шести пореден път пред едва 15 човека

Лудогорец е шампион на България! "Орлите" завоюваха своята шеста поредна титла в родния елит пет кръга преди края на шампионата. Разградчани победиха Локо (Пд) с 3:0 като гост и така математически няма как да бъдат догонени от преследвачите в класирането.

Тъжното за шампионите обаче е, че спечелиха трофея пред едва 10-15 свои фена на "Лаута". Дори треньорският щаб и делегацията, която придружи играчите до Пловдив, е по-многобройна от агитката на "орлите".

Анисе вкара в 11-ата минута след изпълнение на корнер. Резултатът обаче можеше да е в полза на Локо, но няколко пропуска на "смърфовете" ги лиши от този шанс. В края на първото полувреме станахме свидетели на изключително грозни сцени. Димитър Велковски и Марселиньо се сблъскаха, а капитанът на Лудогорец Светослав Дяков изпусна нервите си и изблъска играча на Локо. За съдията на мача не остана нищо друго освен да изгони Дяков. Интересно обаче бе неговото решение да изгони и Велковски. Ясно се видя, че той извърши нарушение срещу Марселиньо, но фаулът не бе дори и за жълт картон. Скандалното отсъждане на практика предреши изхода на двубоя и позволи на Лудогорец да отвори шампанското още на полувремето.

Втората част отново започна силно за Локо, но пловдивчани така и не стигнаха до гол. Вместо това Вандерсон вкара от около 20 метра за 2:0. Натанаел пък оформи класиката в 81-ата минута с много красив гол. Той нахлу от крилото и с диагонален удар заби топката в горната греда и свърши оплетена в мрежата.

Така Лудогорец за втори път вдига титлата в Пловдив. През 2014 година разградчани отново гостуваха на "Лаута" и с минимална победа станаха шампион за трети пореден път. Миналата година отново имаха шанс да спечелят титлата като гост на Локо, но тогава "смърфовете" отложиха празника им с един кръг.