Тъжният Ювентус преби Сасуоло за утеха

Броени дни след болезненото поражение от Галатасарай и отпадането от Шампионската лига, отборът на Ювентус разгроми с 4:0 Сасуоло у дома и постигна осма поредна победа в Серия А през този сезон.

Така "бианконерите" събраха актив от 43 точки след 16 изиграни мача и разполагат със 7 повече от втория Рома, който утре вечер гостува на Милан на "Стадио Сан Сиро". Новаците от Сасуоло пък остават с 14 точки, заемайки само една позиция над чертата в Калчото.

Карлос Тевес наниза първия си хеттрик с екипа на Ювентус, докато един гол за шампионите добави и Федерико Пелузо.

Очаквано домакините владееха изцяло ситуацията на терена, като още на почивката резултат бе 3:0 в полза на "старата госпожа".

Юве откри резултата още в 15', когато Карлос Тевес отбеляза първия си гол в двубоя. Вратарят на Сасуоло Педжоло спаси удар на Артуро Видал, но при добавката Тевес бе безпощаден и отбеляза за 1:0.

В 28' торинци удвоиха, а този път Тевес се отличи и с асистенция. "Гаучосът" центрира от статично положение, а Федерико Пелузо с глава удвои.

До почивката Ювентус съвсем уби интригата, правейки резултата класически. Карлос Тевес изкочи очи в очи с Педжоло и отбеляза за втори път в мача, вкарвайки за 3:0.

След почивката "бианконерите" зарадваха тифозите си с още един гол, който отново бе дело на Тевес. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити се възползва от центриране на Исла и прати топката под пложна на Педжоло за крайното 4:0.