Твенте без Николай Михайлов отпадна от Купата на Холандия

Твенте отпадна в третия кръг на турнира за Купата на Холандия, след като загуби с 1:2 от гостуващия Ден Бош.

Треньорът на Твенте Стив Макларън даде почивка на част от титулярите си, включително и на българина Николай Михайлов. На вратата на Твенте застана ветеранът Сандер Бошкер, който допусна два гола.

Дени Ландзаат откри резултата за домакините след точно изпълнена дузпа в 16-ата минута. Бегийският бранител на Твенте Дедрик Боята пък получи червен картон в 23-ата минута и остави отбора си с човек по-малко на терена.

Гостите стигнаха до успеха с попадения на Брок в 38-ата минута и Ван Веерт в 62-ата минути, а Твенте остана с девет души в 89-ата минута, след като Кастайньос получи втори жълт картон.