Турция надви Украйна и оглави класирането

Турция оглави класирането след втория ден на турнира European basketball Tour София 2012 за мъже в "Арена Армеец" в София.

Възпитаниците на Богдан Таневич победиха в оспорван мач снощи Украйна с 80:77 (19:21, 21:9, 20:20, 20:27) точки, информира БТА.

След равностойна първа част турските баскетболисти поведоха с 40:30 на почивката, след като спечелиха вторите 10 минути с 21:9.

Третата четвърт завърши наравно 20:20, а играчите от Украйна спечелиха последните 10 минути, но не успяха да стигнат до крайния успех. За Турция най-полезни бяха Семих Ерден с 20 точки и 9 борби, 12 точки добави Илкан Караман, а с 10 точки завърши Ендер Арслан.

За Украйна с по 13 точки се отличиха Сергей Гладир и Стив Бърт, а 12 точки реализира Максим Корниенко. Украйна и Полша са с по една победа и загуба, а България е на последно място в класирането с две поражения.