Тулуза продължава отчайващо в Лига 1

снимка: tfc.info

Тулуза загуби за втори път през новия сезон на френското първенство по футбол и остана на последно място в класирането след мачовете от четвъртия кръг.

Този път "виолетовите" отстъпиха с 1:2 в гостуването си на Бастия, който записа втора победа и вече е девети в Лига 1.

Румънският нападател Клаудиу Кесерю се възползва от асистенция на Уахби Хазри и даде аванс на домакините от Бастия само две минути преди края на първото полувреме, но Мартин Брайтуайт даде надежди на гостите с изравнителен гол в 57-та минута.

Бастия обаче не се отказа и поведе отново в 67-та минута, когато звездата на тима Кристиан Ромарик се разписа за крайното 2:1 след асистенция на автора на първото попадение Кесерю.

По-рано същата вечер Пари Сен Жермен стигна до две попадения в добавеното време за победа с 2:0 над Гинган. Шампионите са на второ място във временното класиране и изостават на точка от лидера Олимпик Марсилия, който играе днес срещу Монако.