Туджаров не спря Лудогорец в първата контрола

Българският шампион Лудогорец постигна убедителна победа с 5:1 в първата си контрола от зимната подготовка като гост на третодизивионния Пирин на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Старши треньорът Стойчо Стоев даде шанс на голям брой футболисти да се включат в проверката, като за целта правеше смени през 15 минути. Новото попълнение от Холандия Йерун Луму дебютира с фланелката на „орлите“ в 59-ата минута и дори реализира 4-ия гол в мрежата на благоевградските „орлета“ в 74-ата.

Преди това Жуниор Кишада в 9-ата минута откри резултата, а в 12-ата отново той покачи на 0:2. Третото попадение бе дело на Себастиан Ернандес в 22-ата, с което приключи голеадата във вратата на Христо Бахтерлиев.

Почетният гол за Пирин отбеляза Васил Туджаров в 66-ата, преди новата перла от Вилем II Йерун Луму да запише името си сред голмайсторите на Лудогорец за първи път – 1:4. Крайното 1:5 фиксира влезлият като резерва Теро Мантула в 76-ата минута.

На вратата на „орлите“ застана Иван Чворович, който бе заменен от българския национал Владислав Стоянов в 59-ата. Йордан Минев изведе шампионите с капитанската лента, а в защита му помагаха Георги Терзиев, Александър Барт и Шоко.

Любопитното е, че Терзиев излезе от игра в края на първото полувреме, но се върна в 65-ата. Минути на терена прекараха още Михаил Александров, Жуниор Кишада, Мичел Бургзорг, Даниел Абало, Иван Стоянов, Димо Бакалов, Георги Агрилашки, Витиня, Христо Златински, Светослав Дяков, Марселиньо, Роман Безяк, Теро Мантула и Върджил Мисиджан.

Кишада получи хубав пас в наказателното поле от Александров и с мощен изстрел по диагонала заби топката под гредата за 0:1 още в 9-ата минута. 3 по-късно пак по същия начин нападателят успя да преодолее Бахтерлиев за 0:2.

Ернандес показа майсторство при изпълнение на пряк свободен удар за 0:3 в 22-ата минута.

Голът на Васил Туджаров също бе фантастичен – в 66-ата минута той накара Влади Стоянов просто да изгледа топката, която шутира от около 22 метра и прати неспасяемо в ъгъла за 1:3. Луму също се понрави с изпълнението си в 74-ата минута, след като фалцира прецизно кълбото пред границата на наказателното поле.

Петият гол в мрежата на Пирин падна не толкова ефектно – след центриране от корнер Мантула засече топката с глава и я оплете в мрежата на домакините.