Труден успех за Литекс срещу непретенциозния Пирин

Отборът на Литекс постигна успех като домакин над Пирин (Благоевград) с минималното 1:0 в среща от петия кръг на българската А група. Единственото попадение в срещата бе дело на Данило Асприла 15-тина минути преди края на първата част, а в средата на втората Тони Тасев изпусна дузпа за гостите.

Във временното класиране Литекс остава лидер с 11 точки от пет мача, а Пирин заемо последното с една точка.

Срещата започна добре за "оранжевите" и още в 7-та минута Бьорн Йонсен опита изстрел по посока на противниковата врата, но Красимир Костов спокойно улови. Минути по-късно и капитанът на домакините Страхил Попов обстрелва вратата, но ударът му с глава излезе в аут.

В 31-вата минута играчите на Литекс направиха най-добрата си атака, след като Арсенио Нунеш успя да се освободи технично от двама играчи в зелено и стреля. Ударът му бе спасен, но при добавката Асприля не сбърка пред опразнената врата и откри резултата.

4146336

През втората част момчетата на Лауренциу Регекампф продължиха да притиската опонента си и да търсят второ попадение, което да улесни пътя им до пореден успех. Все пак първи до възможност за гол стигнаха "орлетата", след като Тони Тасев бе спънат в наказателното поле и бе отсъдена дузпа от главния съдия Георги Давидов. Именно потърпевшия застана зад топката, но изстрелът му бе спасен от Винисиус Баривйера. Кълбото попадна на крака на централния бранител Стилиян Николов, който обаче стреля встрани от вратата.

До края на срещата "оранжевите" продължиха да търсят втори гол, като най-близко бе Милчо Ангелов, който между 86-та и 88-та минути изпусна две отлични възможности.