Търпелив Виляреал почна с победа в Ла Лига

Един от кандидатите за място в топ 4 през новия сезон в Примера дивисион – Виляреал – започна с победа 2:0 като гост на Леванте кампанията си в Ла Лига. „Жълтата подводница“ демонстрира разнообразие в атака и търпение, присъщо на сериозните отбори с амбиции в Испания.

Въпреки вихреното начало и създадените две чисти голови положения в първите пет минути, головете за гостите паднаха едва след почивката. В 54-ата минута нигерийският нападател Уче Икечукву откри резултата в полза на Виляреал, а в 85-ата играещият под наем руснак Денис Черишев оформи крайното 0:2.

Именно голмайсторите бяха най-опасните футболисти на треньора Марселино Гарсия Торал, като мексиканският национал Джовани дос Сантос отново показа активност, но с нисък коефициент на полезно действие.

Виляреал има да изиграе реванш от плейофите за влизане в групите на Лига Европа срещу водения от Станимир Стоилов казахстански Астана. „Жълтата подводница“ спечели с 3:1 като гост първия мач и очаква по-лека задача на собствения си стадион „Ел Мадригал“.