Тройката на изпадащите в Англия все по-ясна, Ди Канио с втора поредна победа

Рединг, Куинс Парк Рейнджърс и Уигън загубиха срещите си от 34-тия кръг в английската Висша лига и изглеждат все по-близо до изпадането в Чемпиъншип. Трите отбора останаха на последните три позиции в класирането, с актив от 24 точки за Рединг и КПР и 31 за Латикс.

Рединг загуби като гост на Норич с 2:1, КПР отстъпи на Стоук като домакин с 0:2, Уигън също падна 2:0 от Уест Хям в Лондон.

Норич вкара 2 гола за 2 минути чрез Райън Бенет и Елиът Бенет в 50-тата и 52-та, а за „кралските поданици" се разписа Гарет Маклиъри в 72-та, които нямаха сили за нищо повече от този почетен гол. „Канарчетата" събраха актив от 38 точки и вече са 13-ти.

Победата на Стоук над Куинс Парк бе постигната с голове на Питър Крауч в 42-та минута и на Джонатан Уолтърс в 77-та от дузпа. С трите точки „грънчарите" се отдалечиха на 6 от изпадащите.

В Лондон Уест Хям пожали финалиста за ФА Къп Уигън и го победи само с 2:0 след голове на Матю Джарвис в 21-та минута и капитана Кевин Нолан в 80-та. „Чуковете" вече са 10-ти с 42 точки, което им гарантира оставането в елита на английския футбол.

Нюкасъл не успя да победи домакините от Уест Бромич, въпреки че поведе с гол на Гуфран още в 9-тата минута. „Дроздовете" изравниха в 63-та с гол на Били Джоунс и така пратиха „свраките" на 17 място с 37 точки, на 6 от зоната на изпадащите.

Саутхемптън и Суонзи извъртяха скучно 0:0 на „Либърти Стейдиъм", запазвайки съответно 9-та и 13-та позиция. „Светците" имат 39 точки, а „лебедите" са с 42 и гарантирано участие в Лига Европа наесен, заради спечелената купа на лигата.

Паоло Ди Канио пък постигна втора поредна победа начело на Съндърланд и го доближи до спасението. Единственото попадение при домакинството на Евертън бе дело на Стефан Сесеньон в 45-та минута.

Със спечелените 3 точки „черните котки" вече имат 37 и заемат 13-тата позиция, докато Евертън остана 6-ти, на три пункта от мечтаното четвърто място, заемано от Челси и даващо право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.