Трима европейски шампиони наградени в Севлиево

снимка: racerxvt.com

Българинът Иван Петров (КТМ), словенецът Тим Гайзер (Сузуки) и естонецът Приит Ратсеп (Кавазаки) са новите европейски шампиони по мотокрос в класовете 65, 85 и МХ2-младежи.

Тримата получиха медалите си на мотополигон номер едно в света "Горна Росица", Севлиево, който беше домакин на финалния кръг от надпреварата. Призовете им бяха връчени от президента на Европейския мотоциклетен съюз г-н Винченцо Маци и от председателя на Организационния комитет за Grand Prix Bulgaria г-н Румен Петков.

Иван Петров стана първият българин европейски шампион в тази мотоциклетна дисциплина. Той събра общо 333 точки в осемте кръга, 50 от тях са за днешната му убедителна победа в Севлиево, в която Петров бе пръв и в двата манша. Най-доброто си класиране в европейския шампионат отбелязва и Валентин Роглев (КТМ). Той зае второ място на почетната стълбичка за финалния кръг.

Надпреварата при 85-кубиковите в Севлиево беше спечелена от италианеца Никола Рекиа (КТМ), който завърши с равен брой точки със сънародника си Самуеле Бернардини (КТМ), но с по-добро класиране във втория манш. Независимо от третата си позиция във финалния кръг словенецът Тим Гайзер взе еврпейското злато, тъй като и преди този старт водачеството му в шампионата беше неоспоримо. Най-добре от българите в този клас се представи Майкъл Иванов (КТМ) с 10-та позиция.

В клас МХ2-младежи победата бе за белгиеца Йенс Гетеман (Сузуки), а шампионската титла - за естонеца Приит Ратсеп.

България отново получи най-висока оценка от международното жури за организацията на този финален кръг от европейския шампионат. Само преди няколко дни същата оценка беше дадена на странта ни и за световния шампионат по мотокрос, в който България е номер едно с трасетата в Севлиево и Троян.