Трима българи напред на Carsberg Cup в София

Още трима българи се класираха за втория кръг на международния турнир по тенис на червени кортове Carsberg Cup в София с награден фонд 10 хиляди долара.

Националите Александър Лазов, Тихомир Грозданов и Валентин Димов записаха победи днес и се присъединиха към Петър Трендафилов, който постигна успех вчера. Шестият поставен Лазов взе българското дерби срещу Динко Халачев с 6:4, 6:3.

За влизане на четвъртфинал левичарят от Пазарджик очаква Марио Вилея Мартинес от Испания, който победи Борис Никола Бакалов със 7:5, 6:0. Грозданов победи номер 5 в схемата Едоардо Еремин (Италия) с 6:3, 6:1. Варненецът направи решителен пробив за 5:3 в първата част и след това я затвори с лекота.

Във втория сет Грозданов проби в първия, петия и седмия гейм, за да приключи двубоя. Следващият съперник на Тихомир Грозданов ще бъде французинът Лоран Локоли, който изненадващо отстрани финалиста от Carlsberg Cup във Варна Димитър Кутровски с 6:2, 7:5.

Димов прояви характер и постигна пълен обрат срещу Алесандро Петроне (Италия) - 3:6, 7:6(2), 6:1. Държавният шампион отборно с ТК "НСА" допусна пробив за 2:4, който му коства първия сет. Във втория Валентин взе нещата в свои ръце, а в тайбрека бързо натрупа солиден аванс, за да изравни частите. В третия сет Димов беше безапелационен. На осминафинал той излиза срещу четвъртия поставен Гжегож Панфил от Полша.

Седмият поставен Димитър Кузманов отпадна по драматичен начин от Кристиян Месарош от Хърватия. В тричасов мач пловдивчанинът отстъпи след 6:2, 3:6, 5:7. В среща с много обрати Кузманов взе седем поредни гейма от 2:2 в първия сет. След това Месарош пък спечели девет гейма до 3:0 в третия сет. Националът за Купа "Дейвис" доведе нещата до 5:5, а в 12-ия гейм отрази мачбол на хърватина, но при втория топката му от форхенд спря в лентата на мрежата.