Три родни националки мачкат в Шампионската лига

снимка: bgvolleyball.com

Капитанът на българския национален отбор Елица Василева и нейният Динамо (Казан) записаха четвърта поредна победа в група "С" на Шампионската лига. Руският тим надви за втори път сръбския Визура (Рума) с 3:0 (25:12, 25:16, 25:18) в четвърти двубой от надпреварата.

Посрещачката изигра пореден страхотен мач и приключи с 10 точки (1 ас). С толкова се отчете и Наталия Мамадова (1 блокада). Най-резултатна бе Ирина Корольова с 15 точки (10 блокади!). За Визура Катарина Лазович заби 10 точки.

Динамо е лидер в групата с 12 точки (4 победи) и няма загубен гейм до момента. Визура е на трето място с 3 точки (1 успех, 3 загуби).

Други две от родните националки - Добриана Рабаджиева и Христина Русева, продължават да бъдат двигатели на своя Галатасарай в най-комерсиалния клубен турнир на Стария континент. Турският тим надви с 3:1 (25:9, 25:18, 13:25, 25:15) Грот Будовлани (Лодз) в четвърти мач от група "D".

Доби Рабаджиева изигра много добър мач и стана топреализатор с 14 точки (1 ас, 1 блокада). Толкова добави и Шиниъд Джак (2 аса, 5 блокади). Христина Русева приключи с 8 точки (1 ас). За Будовлани Хана Кутура заби 14 точки (2 блокади).

Галатасарай е на втора позиция в таблицата с 9 точки (3 победи, 1 загуба), а съперничките им са на последното четвърто място без успех до момента. Лидер е Вакъфбанк също с 9 точки, но с мач по-малко.