Три мача с българско участие в Лига Европа

Воден от бившия национален селекционер на българския национален тим Станимир Стоилов Анортозис победи Гагра (Грузия) с 3:0 в в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

За победителите точни бяха Неманя Вукичевич в 9-та и Ян Резек в 35-та и 71-та минута. За Анортозис пълни 90 минути игра бившият защитник на Левски Игор Томашич. Бившият национален вратар Димитър Иванков остана резерва, а Станислав Ангелов бе извън групата заради контузия. Реваншът е след седмица.

Турският тим Газиантепспор завърши 1:1 като гост на ФК Минск. Българският футболист Ивелин Попов се появи в игра като резерва за гостите, заменяйки в 67-та минута аржентинеца Соса. Попов получи жълт картон в 85-та минута.

Домакините откриха резултата чрез Андрей Разин в 22-та минута, а след автогол на Александър Сачивко в 50-та минута се стигна до равенството. В 72-та минута вратарят на ФК Минск Симас Скиндерис получи червен картон за игра с ръка извън наказателното поле.

Молдовският Шериф (Тираспол), където пази вратаря Владислав Стоянов, загуби като гост с 0:1 от Железничар (Сараево). Стоянов игра пълни 90 минути за гостите и допусна само един гол. Босненецът Мирсад Бешлия бе точен за домакините след час игра.