Три часа, три сета, три тайбрека и 35 аса на Карлович му уредиха мач с Гришо

Иво Карлович победи Роберто Баутиста-Агут 7:6(4), 6:7(9), 7:6(7) в мач от първия кръг на турнира в Мадрид. Така той ще играе срещу родния ас Григор Димитров във втория кръг. Хасковлията вчера спечели мача си с Филип Колшрайбер. Двубоят най-вероятно ще е утре следобед.

Каролвич и Агут направиха истинско зрелище, след като играха точно три часа под слънцето, което огряваше кортовете на Мадрид.

Първият сет завърши без пробиви и всичко се реши в тайбрек. Хърватина взе аванс още в началото, но испанецът бързо изравни. При 4:4 Карлович отново проби, а после взе своите две подавания, за да затвори тайбрека при 7:4 за 56 минути игра.

Вторият сет отново започна равностойно и до 5:4 нямаше пробиви. Тогава Карлович стигна до аванс от 40:0 и три мач бола в сервиса на испанеца. Баутиста-Агут обаче спаси и трите точки и изравни до 40:40. Испанецът дори стигна до преднина, но Карлович отново върна равенството. Последва ново предимство за 21-я в света, а след това той спечели и подаването си за 5:5 гейма. Хърватинът бързо излезе напред за 6:5. Стигна се до нов тайбрек, който тръгна по идентичен начин като първия, но в обратна посока. Карлович имаше мач бол при 7:6, но Баутиста-Агут успя да го сипаси, а после и поведе с 8:7. Испанецът спаси и петата точка за край на мача, а след това на свои ред проби и спечели гейма.

Уникално обаче е постижението на Карлович и снарядите, които изпраща към испанеца. Само за първите два сета хърватина бе заковал 24 аса.

Третият сет започна още по-оспорвано и двамата взимаха своите подавания. Баутиста-Агут стигна до първия си мач бол при 4:5 в негова полза, но Карлович спаси и изравни резултата. При 6:5 в полза на испанеца, той отново имаше шанс да спечели мача, но с много зор хърватинът се върна в мача, за да вкара нещата в трети решителен тайбрек.

Така Карлович сложи точка на спора след 3 часа игра. Той обаче усложни нещата, тъй като отложи победата с цели 95 минути, когато за пръв път получи мач пойнт. Канонадата от асове не спря и хърватинът записа цели 35!