Три български тенисистки със загуби на турнир в Румъния

галерия:

На турнира в Букурещ (10 000 долара, клей) три българки играха във вторник и за съжаление всички загубиха своите срещи.

 

Поставената под №8 Таня Германлиева отстъпи на румънката Йоана Гаспар с 3:6, 2:6. Биляна Павлова пък загуби от Кармен Лопес-Руеда (Испания) с 1:6, 2:6. Влезлата в схемата като „щастлива губеща" Никол Христова падна от австрийката Катарина Негрин с 2:6, 3:6.

 

Днес на корта излиза Далия Зафирова. Софиянката е №4 в схемата в румънската столица и ще срещне местната тенисистка Кристина-Андреа Миту, която е победила в последните им две срещи.