Третодивизионният Хоспиталитет измъчи Барселона за Купата на Краля (видео)

Европейският клубен шампион Барселона срещна сериозен отпор при гостуването си на третодивизионния Хоспиталитет в първи мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на Краля. Срещата се играе толкова рано, защото бе изтеглена, заради участието на каталунците на Световното клубно първенство в началото на декември.

Шампионът на Испания с наложи с минималното 1:0, като Хосеп Гуардиола разбираемо бе заложил на експериментален състав, защото повечето от футболистите му са с националните си отбори за квалификации и контроли, а и за да даде шанс за изява на някои от младите футболисти.

Единственото попадение в срещата бе дело на Андрес Иниеста, който отбеляза рядко красив гол в заключителните минути на първото полувреме (42'), разстрелвайки вратаря на домакините с топовен шут от около 20 метра фронтално срещу вратата.

Каталунците създадоха много положения, но сериозни пропуски направиха Давид Вия, Сейду Кейта и Сеск Фабрегас, а в края на първото полувреме капитанът Карлес Пуйол нацели и греда с удар след центриране от корнер.

Трябва да се признае и сърцатата игра на домакините от Хоспиталитет, които не се уплашиха от именития си съперник и на свой ред създадоха няколко много опасни положения, но нямаха късмет да поразят вратата на каталунците, а и вратарят Пинто на два - три пъти трябваше да се намесва решително.

Все пак, макар и пестеливо, Барселона взе своето, като на каталунците им предстои и протоколна среща реванш на "Камп Ноу", която е насрочена за 21 декември.