Третодивизионен тим изхвърли Лион за Купата на Франция

Носителят на Купата на Франция по футбол Олимпик Лион бе елиминиран на 1/32-ра финалите в тазгодишното издание на турнира.

В екзекутор на Лион се превърна третодивизионният Епинал, който го надви след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши при резултат 3:3, в продълженията нови попадения не паднаха, а при дузпите Епинал се наложи с 4:2 и хвърли голямата сензация на 1/32-ра финалите на турнира.

Седемкратният шампион на Франция губеше с 0:2 пред очите на своя президент Ола още след първите петнадесет минути след два гола на Бубая.

До края на първото полувреме Олимпик изравни с попадения на Гомис и Фофана, а през второто полувреме поведе с гол от дузпа на Лисандро Лопес.

С гол на Фоки обаче третодивизионният Епинал изравни - 3:3. Продълженията не донесоха нищо, а при изпълнението на дузпи Фофана и Коне пропуснаха своите дузпи и сензацията стана факт.