Третодивизионен отбор на 1/2 финал за ФА къп

Третодивизионният Шефийлд Юнайтед победи гостуващия Чарлтън с 2:0 и се класира за полуфиналите в турнира за ФА къп.

Възпитаниците на Найджъл Клъф стигнаха до успеха с два бързи гола в средата на второто полувреме пред 30 048 зрители на стадион "Брамъл Лейн".

Райън Флин откри резултата в 65-ата минута, след като засече отблизо центриране от ляво на Джоузи Бакстър към далечната греда. Две минути по-късно Джейми Мърфи напредна в половината на съперника и подаде към Джон Брайфорд, който шутира силно от 25 метра, топката се отклони от Ричард Ууд и влетя в мрежата на безпомощния Бен Хамър.

Гостите от втора дивизия опитаха да натиснат в последните минути, но така и не успяха да създадат съществени проблеми на съперника. Шефийлд Юнайтед, който записа пък девета поредна победа във всички състезания, стана първият отбор от третия ешалон, който достига до полуфиналите за купата на Англия след Уикъмб Уондърърс през 2011 година.

"Червено-белите" за последно играха на полуфинал в надпреварата през 2003 година, когато загубиха с 0:1 от Арсенал, който в последствие спечели трофея след успех с 1:0 над Саутхямптън на финала.