Тренто започна с победа защитата на световната титла

снимка: trentinovolley.it

Българският национал Цветан Соколов поведе в листата на реализаторите на световното клубно първенство по волейбол за мъже, след като отбеляза 21 точки при победата на италианския Тренто с 3:1 (24:26, 25:19, 25:19, 26:24) срещу иранския Калех.

Благодарение на изразителната си победа в точково отношение, миналогодишните шампиони заеха първото място в групата и водят срещу аржентинския УПСН, който победи японския Панасоник също с 3:1 гейма.

Като носител на трофея, Тренто излезе първи пред 1500-те зрители в зала "Дивино Брага", но мачът срещу иранците беше доста оспорван и завърши след четири гейма, играни час и 46 минути.

Победителите обаче доминираха в битката край мрежата и завършиха с 18:6 блокирани изстрели, пет от които дело на Филипо Ланца. Соколов пък беше най-резултатен със своите 21 точки, докато Алешандре Ферейра отбеляза други 16. Те бяха и водещите реализатори на Тренто.

"Доволен съм от победата, защото мачът беше наистина много труден. Иранците имат доста интересни и млади играчи, които направиха задачата пред нас изключително сложна", каза треньорът на Тренто - Роберто Серниоти.